piątek, 30 marca 2012

JDD 2012 - Warszawa

W ostatnią środę (28.03.2012) byłem na Java Developer Day w Warszawie. Impreza była organizowana przez Oracle. Wstępną prezentację przedstawił nam Gregor Rayman. Dużo miłych słów o przyszłości Javy pod flagą Oracla. 
Usłyszeliśmy też sporo o różnych ciekawych projektach związanych z Javą, między innymi o Oraclowej chmurze (cloud.oracle.com), projekcie Avatar (zastosowanie Javy w połączeniu z HTML 5 - z tego co zrozumiałem ;) ), JavaFX 2.0. Po prezentacji każdego fragmentu byliśmy mocno zachęcani do włączenia się w jego rozwój.

Zorganizowano 3 "tracki" - ścieżki :

  1. SOA/BPM/BAM Track
  2. Weblogic ADF Track
  3. Java Track


Pierwsze dwa były raczej dla mnie mało ciekawe, więc wybrałem trzeci. Zresztą jak duża większość osób obecnych, w związku z czym na bieżąco dostawiano krzesła pod ścianami dla chętnych.

W ramach Java Track przewidziano 4 prezentacje:

  • Rapid Java EE 6 Application Development
  • Geting Started With Pluggable Desktop Development
  • Java EE Web Services
  • What's New in NetBeans IDE 7.1

Prezentację prowadził Geertjan Wielenga członek zespołu Netbeans. W pełni zasłużył na miano 'Netbeans evangelist' - widać było jego ogromne zafascynowanie Netbeansem i ogromną wiedzę i praktykę związaną z tym IDE. Dla mnie szczególnie ciekawa była druga prezentacja o Netbeans Platform. Po omówienie zalet tego frameworka, Geertjan pokazał jak w prosty sposób można przekopiować z istniejącej aplikacji Swingowej ekrany (oparte na JFrame) i podpiąć to pod cały ekosystem Netbeans Platform. 


Ogólnie JDD był bardzo ciekawym wyjazdem, jednak bardzo mocno nastawionym na prezentacje produktów firmy Oracle. Nie mam doświadczeń jak Java Developer Day wyglądały wcześniej (np. za czasów Sun-a) więc trudno mi porównać czy tegoroczna edycja była bardziej czy mniej udana. Sam nie żałuję wyjazdu i bardzo miło spędziłem dzień.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz